Artykuł sponsorowany

Jakie marki aut warto wziąć pod uwagę, szukając bezpiecznego auta?

Jakie marki aut warto wziąć pod uwagę, szukając bezpiecznego auta?

Szukając samochodu, jednym z kluczowych kryteriów wyboru jest bezpieczeństwo. W dobie nowoczesnych technologii i innowacji, warto zwrócić uwagę na marki, które szczególnie dbają o ten aspekt. W niniejszym artykule przedstawiamy marki aut, które warto wziąć pod uwagę, szukając bezpiecznego pojazdu.

Czy samochody Volvo są godne zaufania pod względem bezpieczeństwa?

Szwedzka marka Volvo od lat kojarzona jest z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Producent ten inwestuje w rozwój technologii mających na celu ochronę kierowców i pasażerów. Systemy takie jak City Safety, IntelliSafe czy Pilot Assist to tylko niektóre z innowacji wprowadzanych przez Volvo. W 2019 roku model XC90 zdobył tytuł najbezpieczniejszego samochodu według Euro NCAP, co potwierdza zaangażowanie marki w dbałość o bezpieczeństwo.

Koreański producent SsangYong również stawia na bezpieczeństwo swoich pojazdów. W Trójmieście można znaleźć wiele salonów oferujących modele tej marki, które wyposażone są w zaawansowane systemy ochrony. Przykładem jest model Rexton, który zdobył wysoką ocenę w testach Euro NCAP. SsangYong dba również o bezpieczeństwo pieszych, stosując między innymi system wykrywania przechodniów i automatyczne hamowanie.

Czy niemieckie marki aut gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa?

Niemieckie marki takie jak Mercedes-Benz, BMW czy Audi słyną z wysokiej jakości swoich samochodów oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wiele modeli tych marek zdobyło prestiżowe nagrody za bezpieczeństwo, takie jak Euro NCAP Best in Class. Systemy takie jak Pre-Safe w Mercedesie, Active Protection w BMW czy Pre Sense w Audi to tylko niektóre z licznych rozwiązań mających na celu ochronę kierowców i pasażerów.

Marki japońskie, takie jak Toyota, Honda czy Mazda również oferują samochody o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Japońscy producenci znani są z dbałości o detale i precyzję wykonania, co przekłada się na jakość ich pojazdów. Toyota Safety Sense, Honda Sensing czy Mazda i-ACTIVSENSE to przykłady systemów mających na celu ochronę kierowców i pasażerów, które można znaleźć w modelach tych marek.

Czy francuskie marki aut również dbają o bezpieczeństwo?

Francuskie marki, takie jak Peugeot, Renault czy Citroen również inwestują w rozwój technologii związanych z bezpieczeństwem. Wiele modeli tych marek zdobyło wysokie oceny w testach Euro NCAP. Systemy takie jak Peugeot Active Safety Brake, Renault Advanced Driver Assistance Systems czy Citroen Advanced Comfort to tylko niektóre z innowacji mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Oprócz wymienionych marek, istnieje wiele innych producentów, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich samochodów. Przykładem może być amerykańska marka Tesla, która oferuje zaawansowane systemy wspomagania kierowcy oraz funkcje autonomicznej jazdy. Warto również zwrócić uwagę na modele marek Skoda, Ford czy Kia, które również zdobyły wysokie oceny w testach Euro NCAP i oferują szereg systemów mających na celu ochronę kierowców i pasażerów.