Artykuł sponsorowany

Jakie są rodzaje wypełniaczy do paczek?

Jakie są rodzaje wypełniaczy do paczek?

W dobie rosnącej popularności zakupów online, coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich, aby wysłać lub otrzymać paczkę. Aby zapewnić bezpieczeństwo przesyłek podczas transportu, niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie zawartości paczki. W tym celu stosuje się różnego rodzaju wypełniacze do paczek, które mają na celu ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wstrząsami. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje wypełniaczy stosowanych w przemyśle logistycznym.

Z jakich materiałów produkuje się wypełniacze do paczek?

Folia bąbelkowa to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do zabezpieczania przesyłek. Charakteryzuje się ona lekkością, elastycznością i doskonałą zdolnością amortyzacji. Folia bąbelkowa składa się z dwóch warstw folii polietylenowej, między którymi znajdują się powietrzne bąbelki. Te bąbelki pełnią funkcję amortyzatorów, chroniąc przedmioty przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wstrząsy czy uderzenia. Folia bąbelkowa jest łatwa w użyciu - wystarczy owinąć nią przedmiot i zabezpieczyć taśmą klejącą. Można ją także wykorzystać jako wypełniacz, umieszczając ją wewnątrz paczki.

Tektura falista to kolejny popularny materiał stosowany jako wypełniacz do paczek. Jest to ekologiczne rozwiązanie, gdyż tektura falista jest w 100% biodegradowalna i pochodzi z odnawialnych źródeł. Wkładki z tektury falistej są stosowane przede wszystkim do zabezpieczania przedmiotów o większych gabarytach, takich jak meble czy sprzęt AGD. Jak wskazują producenci tekturowych wypełniaczy do paczek, tektura falista świetnie sprawdza się również jako separator między przedmiotami umieszczonymi w jednej paczce, chroniąc je przed wzajemnym uszkodzeniem.

Chipsy polistyrenowe, zwane również styropianowymi orzeszkami, to kolejny rodzaj wypełniacza do paczek. Są one lekkie, a jednocześnie doskonale chronią zawartość paczki przed uszkodzeniami. Chipsy polistyrenowe mają kształt małych orzeszków, które łatwo dostosowują się do kształtu przedmiotów umieszczonych w paczce, zapewniając im stabilność i ochronę przed przemieszczaniem się. Wypełniacz ten jest szczególnie polecany do zabezpieczania delikatnych przedmiotów, takich jak porcelana czy szkło.

Papier pakowy oraz gazety to najprostsze i najtańsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wypełniacze do paczek. Papier można zgnieść w kształt kul, które następnie umieszcza się wewnątrz paczki, wypełniając puste przestrzenie. Gazety można również wykorzystać do owijania przedmiotów, chroniąc je przed uszkodzeniami. Warto jednak pamiętać, że papier pakowy i gazety nie zapewniają takiej samej ochrony jak folia bąbelkowa czy chipsy polistyrenowe.

Wata celulozowa to kolejny ekologiczny wypełniacz do paczek. Jest to materiał wykonany z celulozy, która pochodzi z drzew. Wata celulozowa jest miękka, lekka i doskonale sprawdza się jako wypełniacz do paczek z delikatnymi przedmiotami. Można ją również wykorzystać do owijania produktów, zapewniając im dodatkową warstwę ochronną.